Eesti ehitusturu argipäev ja tulevik.

Postita vastus


See küsimus võimaldab ennetada automaatseid sisestusi.
Smailid
:D :-) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BB-kood on SEES
[img] on SEES
[flash] on SEES
[url] on SEES
Smailid on SEES
Teema ülevaade
   

Laiendatud vaade Teema ülevaade: Eesti ehitusturu argipäev ja tulevik.

Re: Eesti ehitusturu argipäev ja tulevik.

Postitus Postitas rokikas » 12 Apr 2013, 06:45

maik kirjutas: kus on minu lemmik smail, ei või olla, et penskarid on kõik AA liikmed?

Tulekul :) . Ega siis ilma saa :lol: . Lihtsalt selle järjekord ei ole veel tulnud.

Re: Eesti ehitusturu argipäev ja tulevik.

Postitus Postitas maik » 11 Apr 2013, 23:46

Rokika postituse valguses päriks vähe intrigeeriva küsimuse kõigilt tegevpottsepadelt: kui tihti või kas üldse keegi on kunagi taotlenud Päästeametist kooskõlastust ja kasutusluba ehitatud kütteseadmele? http://www.rescue.ee/pottsepad-ja-korstnapuhkijad
Pean silmas eraisikust tellijale rajatud ahi, pliit jne. mitte juriidilisi isikuid.
Nüüd küsiks Rokikalt veel ühe teemavälise aga minu jaoks olulise küsimuse, nimelt kus on minu lemmik smail, ei või olla, et penskarid on kõik AA liikmed?

Eesti ehitusturu argipäev ja tulevik.

Postitus Postitas rokikas » 11 Apr 2013, 22:19

"Eesti Ehitusettevõtete Liidu tegevdirektor Indrek Peterson sõnas, et koduehitajal võiks käibemaks olla viis protsenti – nii maksab eratellija maksud, aga kõik tehingud on ametlikud ja võimalik nõuda garantiisid.
Oleme käibemaksuteemat arutanud laiemalt, see ei puuduta ainult ehitusarmatuuri müüki. Kui ehitatakse eramaja, siis suur osa makseid toimetatakse sularahana, võimalik et ka lepitakse kokku, et hind on käibemaksu võrra odavam,“ kommenteeris Peterson.
Laiem probleem on Petersoni sõnul, kui erasektorist saadud sularaha kasutatakse riigihangetel soodsamat hinda pakkudes, sest sularaha saab kasutada näiteks ümbrikupalga maksmiseks.
„Oleme ka maksuametiga neid asju arutanud, kuidas ehitussektorit puhtamaks saaks. Üks idee on, et kui eraisik tellib koduehitust, siis neile kehtiks madalam käibemaks,“ lausus Peterson. „Näiteks Prantsusmaal on viidud käibemaksuerisus sisse, neil on oma kodu ehitajale käibemaks 5, mitte 20%. Eratellija saab ehituse 5% kallimalt kätte, aga samas on kõiki tehinguid võimalik viia ametlikuks ning nõuda garantiisid. See motiveeriks tellijat ausamalt käituma. Tellijal kaoks huvi tellida ehitust mustalt.“
http://www.ehitusuudised.ee/article/201 ... aibemaks-5

"Palju "häid" mõtteid". Miks küll ajada asja nii keeruliseks. Parem võiks vaadata põhjanaabrite poole ja õppida nende "Kotitalousvähennys" kogemusest. Eraisikust tellija võiks teatud protsendi oma tellitud tööde töörahast maha arvata oma maksustatavast tulust.
Näiteks tellisid maja fassaadi soojustamise ning materjalikulu 5000 € ja tööraha 2000 €. Kui nüüd lubada näiteks 40% töörahast (800 €) tellijal oma aasta maksustatavast tulust maha arvata (+ maksuvaba miinimum nii ehk nii) siis on ka kindlasti tellijal suurem stiimul palgata selline firma kes maksab ausalt makse!

Üles

cron