Korstnajutt.

Postita vastus


See küsimus võimaldab ennetada automaatseid sisestusi.
Smailid
:D :-) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BB-kood on SEES
[img] on SEES
[flash] on SEES
[url] on SEES
Smailid on SEES
Teema ülevaade
   

Laiendatud vaade Teema ülevaade: Korstnajutt.

Re: Korstnajutt.

Postitus Postitas rokikas » 26 Mai 2014, 22:43

Kui ehitada/tellida hoone kütmiseks tellisahi siis ma ei näe mingit põhjust miks mitte teha ka ruumis olev korstnaosa tellisest. See oleks ju koos korstnasiibriga küttesüsteemi osa mis ka soojust salvestaks. Mis saab selles halba olla? Korstna külmas asuva osa teeksin pigem mõnest paremini soojust isoleerivast ja kondensaadikindlamast moodulkorstna materjalist. Tänapäevase väga hea kasuteguriga küttekollete puhul ei pruugi tellis seal enam hea lahendus olla. Pluss eks telliskorsten on ka suht kallis kui töö ja materjal kokku arvestada.

Mis puutub vastuseisu korstnasiibrile siis seda ma küll ei mõista. Miks peaks mu eluruume läbima toru kust kaudu soojus pääseb kogu küttehooaja jooksul otse õue? Mind hoopis huvitab miks nii vähe levinud, vähemalt siin kandis, korstna otsa käivad siibrid? http://chimneykeepers.com/products-we-s ... t-dampers/ http://www.rockfordchimneysupply.com/dampers.php http://www.woodlanddirect.com/Chimney/T ... Top-Damper

Korstnajutt.

Postitus Postitas motamees » 25 Mai 2014, 00:49

Toon ühe teema siia üle, kuna sealse foorumi praegune elukorraldus, kergelt õeldes, ei sobi mulle praegu.
Kogu teema - http://www.ehitusfoorum.com/viewtopic.php?f=1&t=45791


Olgu siis Madisel korraks õigus ja mina ei tea korstendest midagi. Polegi vaja teda, kuna ei ehita neid. Seoses sellega saan oma arvamist ka erapooletult avaldada.
Hakkasin uurima teiste arvamist korstendest. Otsustasin minna küsima tulekaitseinspektorilt. Kahjuks on hetkel meie inspektor puhkusel ja päris pikalt veel, kuna just läks. Kuna aga juba tegelesin asjaga, siis otsustasin küsida ühe tuttava tuletõrje mehe käest. Tema aga tegeleb ainult tehnikaga ja minu küsimusele (milline siis ikka on õige korsten) vastust ei osanud anda. Küll aga andis mulle ühe kolleegi tel numbri, kes tegeleb pottsepatöödega (ka korstendega) ja "vabal ajal" pritsib vett ka põlevate majade peale. Palju näind, palju teind mees.
Küsimus siis talle, milline on üks õige korsten. Vastus temalt oli kindel - telliskorsten. Tahtsin teada põhjendusi, et vaidluses neid kasutada. Tema aga ütles, et polegi vaja vaielda. Kui keegi tahab ehitada moodulist korstent, las ehitab. Tema sellest osa ei võta. Jutu sees tuli ikkagi välja, et tema arvates on telliskorsten vastupidavam ja salvestab ka sooja. Kui keegi tahab miskit tõestust, siis vaadaku rohkem, kui 100aastat püsti olevaid telliskorstnaid. Moodulkorstendel võib vaadata ainult paberist sertifikaati.
Kui ikke teema mul meeles püsib, siis lähen ka tuletõrje inspektori jutule ja uurin tema arvamist. Tema on ju näinud elu negatiivset poolt. Mis korstna pooldaja tema on.
Teretulnud on ka teiste arvamised korstnaeelistuse osas. Minu eelistus ahju jaoks on muidugi telliskorsten.

Allolev kurb pilt ongi minu uudishimu aluseks. Mõtlesin seda pilti vaadates, et kui korsten suudab üle elada välispidise põlengu, miks ei peaks siis vastu pidama seespidisele põlengule. Pildi võtsin http://www.saarlane.ee/uudised/uudis.as ... &kat=1&y=0
Telliskorsten.jpg
Seisab
Telliskorsten.jpg (60.87 KB) Vaadatud 13338 korda

Üles

cron