Gaasiplahvatus ahjus on tõsine asi!

Mister Robi 1 jagab ja valitseb seda osa.

Gaasiplahvatus ahjus on tõsine asi!

Lugemata postitusPostitas Robi 1 » 23 Veebr 2017, 19:15

Selliseid asju juhtub vahel, et puugaas ei saa normaalselt põleda ja tekib hoopis plahvatus. Lendavad ahu laed maha ja pliita malmrauad on järsku lae all.
Ma olen ise küll väga ettevaatlik, et midagi sellist ei juhtuks aga .....juhtus. Ahi plahvatas ja tuld ja sädemeid oli tuba täis. Mats oli nii suur, et ahjus olev leivaahju ukse lennutas lahti isegi ja sealt see tuli tuppa tuligi.
Asjalood said alguse eile kella 17 ajal kui üks sõber tahtis tulla ahu vatama... Panin tulle alla...aga keda ei olnud, oli see inimene. Kolle oli juba kustumas ja lisasin puid juurde, et tuld hoida, tema saabumiseni. Uus sületäis võttis tuld ilusasti....kui tekkis mõte, et piira õhku, et kauem põleks... hoides, siiski leeki all vaikselt. Kuid mingi aeg lendas leivaahju uks seliti ja käis tume mats. Sinist leeki ja sädemeid lendas mitu meetrit. Siiski midagi hullemat ei juhtund.
Juhtus aga see, et kolle oli väga kuum...uute halgude lisamisega, tekkis palju puugaasi, mis ei saanud piisavalt õhku ....ja juhtus ....PAUKK. selise asja peale ei oleks osanud trulla...sest puud ju põlesid leegiga koldes . Loomulikult süte peale ei tohi panna kunagi peent prahti ja saepuru...siis käib alati paukk. Aga kuuma ahju puhul võivad ka leegiga põlevad halud muutuda pommiks kui õhku piirata.
Robi 1
 
Postitusi: 177
Liitunud: 07 Apr 2013, 07:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Gaasiplahvatus ahjus on tõsine asi!

Lugemata postitusPostitas Robi 1 » 24 Veebr 2017, 09:56

Et sellist asja vältida, siis tasuks muidugi kütta normaalse puuga ja puhastada tahmast regulaarselt küttesüsteeme. Vätida tasuks ka sellist tüüpi ahjusid, kus peetaksegi vaegpõlemist normaalseks ( näiteks igasugu raudahjud). Liiga pikad soemüüri lõõrid pliital pole ka head...ja võisid soodustada plahvatust, ühe juhtumi puhul, kus alguses lendas malmplaat näkku ja veidike hiljem viskas soeseina ühe otsa tuppa. Lõõre oli kokku 10 m.
Robi 1
 
Postitusi: 177
Liitunud: 07 Apr 2013, 07:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times


Mine Mister Robi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron