1. leht 1-st

OSB lakke klambritega?

Lugemata postitusPostitatud: 13 Apr 2013, 21:37
Postitas Urmas
Tekkis üks uitmõte- kas 10 või12mm OSB võiks kinnitada 40mm (5,8mm laius) klambritega kui neid parasjagu tihedalt "tikkida"? Proovisin keldris kaks tollist lauatükki kokku lasta, aga lahti kangutada ei jõudnud. OSB oleks heaks aluspinnaks MDF-st laepaneelidele.

Re: OSB lakke klambritega?

Lugemata postitusPostitatud: 13 Apr 2013, 21:55
Postitas rokikas
Peaks püsima küll kui aluspind mõistlik on. Miks OSB-d kaalud puitroovi asemel?

Re: OSB lakke klambritega?

Lugemata postitusPostitatud: 13 Apr 2013, 22:16
Postitas Urmas
Kuna tuba on päris suur, täpselt pole mõõtnud, aga peaks jääma sinna ca 6x8m kanti, siis toppida-mõõta täpselt välja laepaneelide roovide laiuselt on ikka päris paras täppistöö. laepaneelide laius on vist mingi 19cm ja pikkus suts üle 1 meetri. Mõtle kui palju aega läheb juba puitroovide tegemisele. Musta roovi teeksin OSB alla 40cm sammuga, tegelikult natuke suurem, sest OSB laius on 125 cm. Ma oma tellijale köögis panin paneelid lakke ära ja OSB oli tal eelnevalt juba lakke kruvitud. Nüüd tahab, et teeksin suure toa lae ilusaks.
Tegin keldris veel paar prooviklammerdust ja nägin, et vineeritükki tollise laua külge lastes ei tulnud klambrite otsad välja sirgelt, vaid olid oma suunda muutnud ehk nad ei jäänud vineeritüki suhtes lõpuni 90* nurga alla.

Re: OSB lakke klambritega?

Lugemata postitusPostitatud: 13 Apr 2013, 22:35
Postitas rokikas
:? Ma olen küll nende paigaldamisega vaid mõned korrad kokku puutunud kuid siis sai küll roov laeplaatidega risti tehtud ~400 mm. sammuga. Kuna ka otsas tapp siis ei vajanud ka see toetuspunkti. :roll:
Vineer on üpris tihe materjal ning eks seetõttu kipuvadki klambriotsad ära keerama.

Re: OSB lakke klambritega?

Lugemata postitusPostitatud: 14 Apr 2013, 12:11
Postitas Külaline
Ajapikku kipuvad 40-se sammuga risti paigaldatud paneelid lainesse vajuma. Nähtud ja seepärast olen teinud väiksemad pinnad ikka pikivuugi karkassiga.
Urmas

Re: OSB lakke klambritega?

Lugemata postitusPostitatud: 14 Apr 2013, 12:18
Postitas rokikas
Ok.
Kas vaheklotse (nagu kipsi otstesse) ei oleks varjant panna? Hoiaks ehk selle läbivajumise ära aga karkassi ei peaks nii täpse sammuga paigaldama.

Re: OSB lakke klambritega?

Lugemata postitusPostitatud: 27 Dets 2013, 12:14
Postitas Külaline
See oleks mõtetu ajakulu! Sel juhul oleks juba lihtsam hakata enne uue paneelirea paigaldamist pikivuuki täpselt karkassilaud (olen kasutanud tuulutusliiste) paika panna. Tahaks selle ropma töö teha ära enne kui läheb lustlikumaks paneelide klammerdamiseks. See on nagu seina või lae pahteldamisega- jube hea on lõppvärvi peale rullida kui eelnev aluspind on hea ega pea enam midagi väga hoolsalt järgima.
Urmas