Abi

Abi

Lugemata postitusPostitas Külaline » 25 Mai 2015, 20:23

Tere,

Küsiks siis nõu, kuidas soojustada stagana aegset kivimaja seestpoolt. Sein ise on 60cm paks ja väljast sisse nii: krohv, punane kärgtellis(12cm), turvas, punane kärgtellis, krohv, tapeet.
Ise olen mõelnud märgpaigaldusega tselluvilla 10-12cm, aurutõkke paber ja viimistlus. Või siis 7-10 cm finnfoami( peno või styroksit) ja viimistlus.

Palun arvamusi.

Vici
Külaline
 

Re: Abi

Lugemata postitusPostitas rokikas » 26 Mai 2015, 06:54

Hommikust
Kahjuks ei pruugi head ja ohutut lahendust kivimaja sisemiseks soojustamiseks olla.
Kui üldse siis piiluksin võimalikult aurutiheda, näiteks http://www.spu.ee/tooted/toote/spu-al/, soojustusmaterjali poole.
Eks lollikindlam lahendus ole ikka väljast soojustamine.

Küttekulude vähendamiseks ja hallitusriskide vältimiseks võik pigem võimalikult head ja soojapidavad uksed/aknad paigaldada ja vaadata et mööbel eriti välisseina ääres ei oleks.
Aknaid vahetades tuleb muidugi meeles pidada et ka värske õhk peab kuskilt sisse pääsema st. ventilatsioon tuleb samuti lahendada!
Kasutaja avatar
rokikas
Site Admin
 
Postitusi: 319
Liitunud: 05 Apr 2013, 21:59
Asukoht: Saue
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Abi

Lugemata postitusPostitas Külaline » 26 Mai 2015, 18:21

Kui paigaldada märgpaigaldusega tselluvill ja lisaks aurutõkke paber? Välisseina alla nurka võib äkki puurida augu, et sealt tuleks värsket õhke peale? Lae peal on vana saepuru või turvas. Kui selle jätaks ja lisa soojustust ei paneks, et niiskus saaks sealt kaudu pööningule ja ei koguneks seina ja soojustuse vahele.? Võin muidugi sealt otse üles läbi ka puurida, siis saaks õhk veel paremini liikuma. Aga kas siis oleks üldse soojustamisest kasu?

Aga kui näiteks puuriks läbi välisseina augud? Tuulutuseks. Näiteks mõlemisse otsa alla ja üles. Siis teeks vanast seinas näiteks 2cm eemale karkassi ja sinna vahele siis soojustus ja edasi viimistlus? Siis peaks ju tuulutus asja korda ajama?

Vici
Külaline
 

Re: Abi

Lugemata postitusPostitas rokikas » 27 Mai 2015, 06:54

Minu soovitus oleks jätta seinad seest soojustamata ja panna rõhku headele avatäidetele, lahendades ka ventilatsiooni kas akendel või seinas olevate klappidega https://www.google.ee/search?q=fresh+kl ... d=0CDkQsAQ , ning kui pööning peakohal siis sinna lisa soojustus. Tavaliselt pööningult lae soojustamine kõige odavam ja lihtsam ning tuntavalt küttearvet vähendav.

Kui suure korteriga on üldse tegu?
Kasutaja avatar
rokikas
Site Admin
 
Postitusi: 319
Liitunud: 05 Apr 2013, 21:59
Asukoht: Saue
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Abi

Lugemata postitusPostitas Külaline » 30 Juun 2015, 17:09

Tere,

koreteri põranda pinda tuleb kuskil 240 m2.
On ostetud uued plastikaknad. Korter hetkel tühjaks lammutatud. Sama mure tekib ka põrandatega, sinna vaja midagi soojustuseks alla mõelda. Kütte olen mõelnud panna põranda sisse.
Asi selles, et need seinad on tõsiselt külmad! Väljast soojustamine oleks liiga mahukas töö. Ja kas ta annaks efekti, kui kahe kivi vahel on üle 30cm turvast( või siis mis sellest alles jäänud on) kipun arvama, et sealt puhub tuul lihtsalt sisse.

Vici


Viimati tõstisAnonymous, 30 Juun 2015, 17:09.
Külaline
 


Mine Soojustamine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron